Cisi bohaterowie

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-12-03 15:21:12
Cisi bohaterowie
  • Foto: TV Gawex

Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchowie uczestniczą w akcji zbierania złomu, którego sprzedaż wspomóc ma leczenie i rehabilitację małej Zosi z Trzebiechowa, która na początku wakacji uległa wypadkowi samochodowemu i będąc w śpiączce przebywa w klinice „Budzik".

Los małej Zosi przebywającej w śpiączce mocno poruszył mieszkańców powiatu.  

Poza turniejem charytatywnym zorganizowanym przez Stowarzyszenie Samorządowe, celem wparcia leczenia i rehabilitacji dziewczynki zajęli się również ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wierzchowie.

Sprawa Zosi jest powszechnie znana w jej miejscu zamieszkania i okolicy, dlatego akcja spotkała się z życzliwym przyjęciem przez mieszkańców. Akcja strażaków z Wierzchowa jest zupełnie spontaniczna i wynika z potrzeby serca. 

Dla ratowników liczy się cel jakim jest powrót do zdrowia Zosi, dlatego pragną pozostać anonimowymi darczyńcami.

Ze względu na spontaniczny charakter akcji, nie ma ona określonych ram czasowych. Jak utrzymują strażacy z Wierzchowa, dopóki są zgłoszenia związane z darowizną złomu, dopóty akcja trwa. Po jej zakończeniu zamierzają sprzedać zebrany złom, zaś pieniądze przekazać w całości na leczenie i rehabilitację Zosi.

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: