Rześkie endorfiny

  • kg
  • 2019-12-02 14:14:18
Rześkie endorfiny
  • Foto: TV Gawex

Niedziela – dzień święty. Większości z nas kojarzy się z odpoczynkiem i okazją do błogiego lenistwa. Niedziela to również dzień święty dla każdego morsa, bowiem właśnie w ten dzień, w całej Polsce, równo o godzinie 12, odbywają się rytualne kąpiele. Nie inaczej jest nad jeziorem Trzesiecko, a konkretnie na plaży przy stanicy wędkarskiej, gdzie co tydzień można spotkać amatorów rześkich endorfin.

Na każdym, kto wczoraj (01.12) koło południa wybrał się na niedzielny spacer po parku, w okolicach plaży wojskowej, musiał zrobić wrażenie widok wesołej grupy ludzi w strojach kąpielowych, wchodzących do wody. Atmosfera jak na rodzinnym pikniku. Rozpiętość wieku - od kilku do siedemdziesięciu kilku lat. W ogromnej mierze to zasługa Szczecineckiego Klubu Morsów.

Dla osób postronnych zadziwiający może być widok krzątających się pośród zimowych plażowiczów, kilku słodkich morsiątek, jak min. 10 letnia Julia, morsująca od dwóch lat (!). Całkiem liczna reprezentacja płci pięknej także odkryła korzyści płynące wraz z zimną wodą, dając nura równie dziarsko co panowie.

Wokół zimowych kąpieli narosło sporo mitów a temat ciągle wywołuje emocje. Dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej zjawisku morsingu oraz wpływowi niskiej temperatury na organizm a także przybliżyć lokalne społeczności amatorów rześkich endorfin. Zapraszamy do oglądania nowego cyklu na antenie TV Gawex – Morsuj z Gawexem. Pierwszy odcinek już dostępny na https://www.gawex.pl/wiadomosci/wideo/3472/MORSUJ-Z-GAWEXEM

 

Relację z niedzielnej kąpieli zobaczycie Państwo w dzisiejszych Echach Dnia.

Do zobaczenia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: