Paula Jakubik w Parlamencie Młodych

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-27 16:39:38
Paula Jakubik w Parlamencie Młodych
  • Foto: https://www.facebook.com/profile.php?id=100011416444357

Powiat Szczecinecki staje się na politycznej mapie Polski coraz bardziej znaczącym fragmentem. Dopiero co ślubowanie złożyło trzech posłów z naszej ziemi a już w ubiegły weekend w obradach Parlamentu Młodych uczestniczyła barwiczanka Paula Jakubik.

Młoda barwiczanka nie zmarnowała otrzymanej szansy i na obrady przygotowała bardzo dobrze przyjęte przemówienie dot. praworządności.

Warto również dodać, że wcześniej Paula uczestniczyła również w tegorocznym, czerwcowym posiedzeniu Sejmu Dzieci i Młodzieży. Podstawowym warunkiem ubiegania się o zasiadanie w tym elitarnym gronie było przeprowadzenie projektu historyczno-patriotycznego, dot. działalności posłów II RP. Bohaterką szczecineckiego przedsięwzięcia była Zofia Moraczewska, związana z lewicą żona premiera Jędrzeja Moraczewskiego. 

Na tym jednak nie kończy się aktywność uczennicy I Liceum Ogólnokształcącego w Szczecinku. Paula została dodatkowo powołana do Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Jej kadencja w tym organie trwać będzie rok.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (27.11) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: