Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Alkohol rujnuje nie tylko zdrowie.

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-25 13:25:53
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Alkohol rujnuje nie tylko zdrowie.
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 18.11.2019 r. do 24.11.2019 r. strażnicy podjęli 95 interwencji w stosunku do 87 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 46 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 37 zdarzeń. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 2 osoby. Do 24.11.2019 Strażnicy udzieli pomocy przy uruchomieniu 5 samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazano 5 zwierząt. W 10 przypadkach strażnicy zastosowali blokady na koła niewłaściwie zaparkowanych pojazdów.

18.11.2019 r. około godziny 16:10 patrol straży miejskiej udał się na interwencję na ul: Dworcową, gdzie zgłoszono mężczyznę zaczepiającego przechodniów. Na miejscu zastano mężczyznę rozebranego do pasa. Jak wynikało z relacji świadków mężczyzna ten zaczepiał wcześniej uczniów dojeżdżających do szkoły oraz uderzał pięścią w autobus.  Z uwagi na jego zachowanie patrol użył środków przymusu bezpośredniego w postaci siły fizycznej i kajdanek. Po wylegitymowaniu został doprowadzony do miejsca zamieszkania a końcowym efektem będzie skierowanie na niego wniosku o ukaranie.

19.11.2019 r. około godziny 7:15 po telefonicznym zgłoszeniu interwencji strażnicy udali się do szpitala, gdzie zgłoszono, że doskonale już znany z wcześniejszych interwencji mężczyzna zanieczyścił fekaliami toaletę. Na miejscu wylegitymowano go. Na podłodze, krzesłach i stołach znajdowały się fekalia oraz reklamówki z resztkami jedzenia. Mężczyzna pozbierał swoje rzeczy i opuścił teren szpitala.

19.11.2019 r. około godziny 8:25 kolejna interwencja w podobnej sytuacji, wobec tego samego mężczyzny. Za porozumieniem z ośrodkami pomocy społecznej mężczyzna ten został przewieziony do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grzmiącej. 

19.11.2019 r. około godziny 9:50 przeprowadzono interwencję na ul: Jeziornej wobec grupy mężczyzn spożywających tam alkohol. Strażnicy wylegitymowali trzech mężczyzn doskonale znanych z wcześniejszych interwencji. Na całą trójkę zostaną skierowane wnioski o ukaranie do Sądu Rejonowego w Szczecinku.

23.11.2019 r. około godziny 19:15 operator monitoringu wizyjnego ujawnił mężczyznę, który pił piwo i palił papierosa siedząc na przystanku Komunikacji Miejskiej przy ulicy Warcisława IV. Skierowany tam patrol SM zastał bezdomnego mężczyznę, wielokrotnie karanego za podobne wykroczenia. Ponieważ wcześniejsze interwencje nie przyniosły pożądanych skutków, na mężczyznę będzie skierowany wniosek do sądu o ukaranie.

23.11.2019 r. około godziny 20:45 do dyżurnego SM wpłynęło telefoniczne zgłoszenie, że przy sklepie przy ulicy Połczyńskiej, od trzech godzin, do metalowego słupka jest przywiązany pies. Mimo podjętych działań nie udało się ustalić właściciela psa, został on przewieziony do schroniska na ulicę Rybacką.
 

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: