Gryfcon 2019

  • kg
  • 2019-11-25 13:20:01
Gryfcon 2019
  • Foto: TV Gawex

Za nami szósta edycja Konwentu Fantastyki Gryfcon, nie tylko dla miłośników czy pasjonatów fantastyki oraz gier. Celem sobotniej (23.11) imprezy było przybliżenie świata gier i zachęcenie do udziału w zabawie. Dlatego w rolach głównych wystąpiły gry karciane i planszówki. Jak każdego roku, organizatorem imprezy był Szczecinecki Klub Miłośników Fantastyki działający przy SAPIK-u.

Tego dnia, na każdego kto odwiedził Centrum Konferencyjne Zamek, czekało sporo atrakcji. Poza stanowiskami z rozmaitymi grami, zaaranżowano wypożyczalnię gier planszowych. Przygotowano także strefę RPG czyli gry fabularnej, gdzie na gości czekały pokazy, sesje oraz możliwość nauki. Każdy chętny mógł w przystępny sposób zapoznać się z zasadami najpopularniejszych gier.

Na rynku jest ogromna różnorodność oferty gier do wyboru. Możemy wybrać grę dostosowaną do wieku graczy oraz preferencji. Są gry strategiczne, logiczne, słowne, taktyczne, kooperacyjne, fantastyczne, towarzyskie, rodzinne czy edukacyjne a także cały wachlarz gier karcianych.

W trakcie konwentu odbyły się turnieje w ramach poszczególnych gier. Między innymi rozegrano turniej dla początkujących w najpopularniejszą grę karcianą świata – Magic the Gathering.

Gry planszowe od lat cieszą się powodzeniem wśród rodzin z małymi dziećmi. Popularność zyskują również proste i zabawne gry, w które z pewnością urozmaicają spotkania towarzyskie.

Gra w planszówkę to znakomita forma spędzania czasu a także okazja do integracji z innymi.


Relacja z tego wydarzenia już dzisiaj w Echach Dnia.

Zapraszamy.

 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: