Przedsiębiorczy "Ekonom" [FOTO]

  • kg
  • 2019-11-25 09:42:49
Przedsiębiorczy "Ekonom"  [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ruch społeczny na rzecz promowania przedsiębiorczości wśród mieszkańców całego świata, niezależnie od wieku czy płci. Zespół Szkól nr 1 im. Komisji Edukacji od lat aktywnie uczestniczy w tej inicjatywie, organizując szereg spotkań oraz jarmark różności, dzięki któremu uczniowie uczą się przedsiębiorczości i prowadzenia biznesu w praktyce.

W ramach tego przedsięwzięcia, uczniowie odbywają zajęcia i spotkania z przedstawicielami Urzędu Skarbowego, Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Powiatowego Urzędu Pracy oraz przedsiębiorcami różnych branż, aby kreować postawy przedsiębiorczości wśród młodzieży. Takie spotkania mają na celu przedstawienie młodym ludziom, jak w praktyce wygląda prowadzenie biznesu oraz jak dochodzi się do sukcesów.


Kończący się właśnie dwunasty Światowy Tydzień Przedsiębiorczości obchodzony był jednocześnie w ponad 140 krajach świata. Szczecinecki „Ekonomik” w tej inicjatywie wziął udział po raz szósty.

Młodzi ludzie bezpośrednio zaangażowani w przedsięwzięcie mają rzeczywisty wpływ na podejmowane przez szkołę działania. Uczniowie podpowiadają nauczycielom jaka tematyka ich interesuje najbardziej i jakie aspekty związane z przedsiębiorczością chcieliby zgłębić.

Każda taka inicjatywa, pobudzająca kreatywność młodych ludzi i zachęcająca ich do działania, daje szansę, iż w dorosłym życiu będą bardziej zaradni oraz łatwiej im będzie osiągać życiowe sukcesy.


Relacja z wydarzenia już dzisiaj (25.11), w serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: