Emocje na parkiecie, emocje na licytacjach [FOTOGALERIA]

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-24 16:48:29
Emocje na parkiecie, emocje na licytacjach [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

Dobiega końca VIII Charytatywny Turniej w Piłce Siatkowej. Przedsięwzięcie, organizowane corocznie przez stowarzyszenie Porozumienie Samorządowe, na stałe wpisało się już w kalendarz powiatowych imprez. Poza aspektem sportowym, nadrzędnym celem rywalizacji zawsze jest pomoc dzieciom z naszego regionu, zmagającym się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Można tego dokonać również poprzez udział w tradycyjnie towarzyszących zmaganiom siatkarzy licytacjach.

W ósmej już edycji turnieju sześć drużyn walczyło tym razem dla Zosi i Bartka. Zosia na początku wakacji, 30 czerwca, uległa wypadkowi drogowemu, kiedy to jadąc rowerkiem została potrącona przez samochód. Z uwagi na liczne obrażenia, tylko szybka pomoc medyczna uchroniła dziewczynkę przed śmiercią. Od czasu wypadku przebywa w śpiączce. Obecnie znajduje się pod opieką kliniki „Budzik”, gdzie poddawana jest systematycznej rehabilitacji.

Bartek z kolei zmaga się od czwartego roku życia z chorobą genetyczną, której skutkiem jest zanik mięśni. Chłopiec wymaga stałej i systematycznej opieki, co wiąże się z kosztowną i czasochłonną rehabilitacją.

Nie są znani jeszcze sportowi zwycięzcy turnieju, ale już teraz możemy śmiało stwierdzić, że wygrała cała lokalna społeczność, która jak zwykle okazała zarówno wielkie serce jak i hojność. Dość powiedzieć, że tylko po drugiej serii licytacji (z trzech zaplanowanych) na pomoc małym mieszkańcom naszego powiatu zebrano ponad 40 tys. zł.

Więcej na ten temat w jutrzejszym (25.11) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: