Być bogatym jak SzLOT

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-23 09:14:25
Być bogatym jak SzLOT
  • Foto: TV Gawex

Szczecinecka Lokalna Organizacja Turystyczna podsumowała dla nas zakończony już sezon. Zdaniem prezesa stowarzyszenia, mimo słabszej niż przed rokiem pogody, w powiecie nie było powodów do narzekań jeśli idzie o liczbę gości. Co więcej, mimo organizacji szeregu imprez, w kasie SzLOT-u udało się wypracować sporą nadwyżkę finansową.

Jak zdradził nam w rozmowie Mariusz Getka, przekrój wydarzeń przyciągających turystów okazał się być bardzo szeroki: Zaczęliśmy od sezonu wodniackiego, później mieliśmy Fiestę Rybną, Art Piknik, Festiwal Balonowy. Praktycznie w każdy weekend działo się coś co przyciągało ludzi, nie tylko z naszego miasta, nie tylko z powiatu, ale również z Polski bo gros było imprez dużych, ale były też mniejsze, które mają swoje grono wielbicieli.

Przy tak bogatym kalendarzu imprez tym większy podziw budzi stan finansów SzLOT-u, wokół którego funkcjonowało wiele nieprzychylnych plotek, które nasiliły się szczególnie w momencie sprzedaży ratuszowi pomostu usytuowanego przy liceum.

Składki w roku ubiegłym na SzLOT [uiszczane] przez wszystkich członków wynosiły 239 000 zł. Przychód, który wygenerował SzLOT, przez właściwie 4 osoby pracujące w SzLOCIE, to było 890 000 zł. Jeżeli więc ktoś mówi, że SzLOT jest nierentowny, że SzLOT sobie nie daje rady, jest to bzdura – odpowiada Mariusz Getka.

Prezes SzLOT-u odpiera również zarzuty o faworyzowanie turystyki wędkarskiej. Podkreśla jednak, że to właśnie miłośnicy łowienia ryb przynoszą branży turystycznej naszego regionu najwięcej korzyści.

W zeszłym roku, w miesiącu październiku, w miesiącu do tej pory martwym turystycznie, mieliśmy dwie wielkie imprezy: Mistrzostwa Europy Wędkarzy Głuchych i zawody Trophy Szczecinek. Te dwie imprezy zasiliły kieszenie gestorów branży turystycznej kwotą ok. pół miliona złotych – kończy szef Szczecineckiej Lokalnej Organizacji Turystycznej.

Więcej szczegółów we wczorajszym (22.11) wydaniu naszego serwisu informacyjnego: ECHA DNIA 2019-11-22

Komentarze (1)

WNUCZEK 2019-11-24 07:38

GENTKE WES SIE DO NORMALNEJ PRACY SZLOT DO LIKWIDACJ

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: