Daniel Rak podsumował rok na stanowisku burmistrza

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-22 17:10:29
Daniel Rak podsumował rok na stanowisku burmistrza
  • Foto: TV Gawex

Podsumowanie pierwszego roku kadencji było głównym tematem dzisiejszej (22.11) konferencji prasowej Daniela Raka. W trakcie spotkania z dziennikarzami, Burmistrz Szczecinka zarówno przypomniał swoje kampanijne zamierzenia, przedstawił stan ich realizacji jak i zaprezentował plany na przyszłe lata kadencji.

Burmistrz swoje zobowiązania podzielił na 8 pakietów: programy prospołeczne, ekologia, budownictwo mieszkaniowe, opieka zdrowotna, drogi i miejsca postojowe, oświata, opieka socjalna, sport i turystyka. Każdy z nich został szczegółowo omówiony, przedstawiono również stan jego realizacji oraz wytyczono ramy czasowe dla założeń na przyszłość.

Najważniejsze kwestie, czyli działania prospołeczne zostały omówione jako pierwsze. Burmistrz podkreślał m.in. wprowadzenie becikowego oraz implementację Budżetu Obywatelskiego. Jak dowiodły liczby, dużą popularnością cieszyły się inne pomysły burmistrza, zwłaszcza te skierowane do seniorów takie jak bezpłatna rehabilitacja czy też cykliczne spotkania tematyczne realizowane przez SAPiK.

W kolejnej kwestii bardzo ważnej dla mieszkańców, czyli w temacie dróg, przypomniano o trwającej przebudowie ulic wokół dworca oraz negocjacjach w sprawie połączenia Drogi Wojewódzkiej nr 172 z S11. W najbliższym czasie spodziewać się również można połączenia ul. Polnej z ul. Kołobrzeską. W dalszych planach są inwestycje m.in. w Marcelinie i na Trzesiece. To samo tyczy się szczecineckiego dworca kolejowego. Negocjacje w sprawie budynku prowadzone są zarówno ze stroną rządową jak i samorządem województwa.

Przypomnijmy, Daniel Rak złożył burmistrzowskie ślubowanie 21 listopada 2018 roku.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (22.11) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Komentarze (1)

WNUCZEK 2019-11-24 07:40

RACZEK GLUPOTY GADA ALE TO STANDART

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: