Odwiedziny, których unikamy

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-22 14:39:23
Odwiedziny, których unikamy
  • Foto: TV Gawex

„Kłopotliwi sąsiedzi", to tytuł konferencji jaka odbyła się dzisiaj (22 listopada) w sali konferencyjnej Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior nad jez. Trzeciecko. W spotkaniu wzięli udział znawcy tematu oraz zaproszeni goście, wśród których byli również uczniowie szkoły ponadpodstawowej.

Organizatorem konferencji było CEEiRJ w Szczecinku.

Na spotkaniu obecni byli znawcy tematu, wśród których prelegentami byli dyrektor Centrum, pracownicy RDLP i SANEPiD w Szczecinku oraz zaproszeni goście, wśród których byli uczniowie klas biologiczo-chemicznych Liceum w ZS nr 1.

Wykłady poświęcone były zagrożeniom związanym z coraz częstszym kontaktem człowieka z dzikimi zwierzętami takimi jak wilk, bóbr, kormoran i dzik a także umiejętnym współżyciu z nimi oraz najnowsze trendy i punkt widzenia dotyczące obcowania z naszymi bliskimi sąsiadami.

Jak pokazują badania, byt człowieka na ziemi a nie kataklizmy czy zmiana klimatu są przyczyną wyginięcia setek gatunków zwierząt. 
Adresatem dzisiejszej konferencji była głównie młodzież. Konferencja była zgodna z kierunkiem kształcenia i zainteresowań uczestników spotkania.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: