VIII Charytatywny Turniej w Piłce Siatkowej. Przyjdź i pomóż Zosi oraz Bartkowi!

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-22 13:06:52
VIII Charytatywny Turniej w Piłce Siatkowej. Przyjdź i pomóż Zosi oraz Bartkowi!
  • Foto: Porozumienie Samorządowe Powiatu Szczecineckiego

Nie masz pomysłu na prezent pod choinkę? Mnóstwo ciekawych propozycji znajdziesz na aukcjach towarzyszących VIII Turniejowi Charytatywnemu w Piłce Siatkowej. W ten sposób nie tylko unikniesz przedświątecznego szaleństwa w sklepach ale przede wszystkim pomożesz Zosi i Bartkowi. Dodatkowo, będziesz mógł przeżyć moc sportowych emocji.

Charytatywne turnieje Porozumienia Samorządowego na stałe wpisały się już w kalendarz powiatowych imprez. W imprezie biorą udział wprawdzie siatkarze z regionu ale to nie oni są głównymi bohaterami przedsięwzięcia. Nadrzędnym celem rywalizacji zawsze jest pomoc dzieciom z poważnymi problemami zdrowotnymi.

W ósmej już edycji turnieju sześć drużyn powalczy tym razem dla Zosi i Bartka. Zosia na początku wakacji, 30 czerwca, uległa wypadkowi drogowemu, kiedy to jadąc rowerkiem została potrącona przez samochód. Z uwagi na liczne obrażenia, tylko szybka pomoc medyczna uchroniła dziewczynkę przed śmiercią. Od czasu wypadku przebywa w śpiączce. Obecnie znajduje się pod opieką kliniki „Budzik”, gdzie poddawana jest systematycznej rehabilitacji.

Bartek z kolei zmaga się od czwartego roku życia z chorobą genetyczną, której skutkiem jest zaniki mięśni. Chłopiec wymaga stałej i systematycznej opieki, co wiąże się z kosztowną i czasochłonną rehabilitacją.

Start imprezy odbędzie się o godz. 9:00. Licytacje odbędą się zaś o godz. 11:30 i 14:00.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (22.11) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: