Małgorzata Golińska przeciwna Stanisławowi Piotrowiczowi

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-22 10:55:09
Małgorzata Golińska przeciwna Stanisławowi Piotrowiczowi
  • Foto: TV Gawex

Małgorzata Golińska nie podniosła na wczorajszym (21.11) głosowaniu ręki za kandydaturą Stanisława Piotrowicza na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Szczecinecka posłanka jako jedyna przedstawicielka Prawa i Sprawiedliwości zagłosowała przeciw, pomimo tradycyjnie obowiązującej dyscypliny partyjnej.

Mimo, że wyrażony w poselskiej ławie sprzeciw niczego nie zmienił (ostatecznie Sejm powołał na sędziów TK zarówno samego Stanisława Piotrowicza, jak również Krystynę Pawłowicz oraz Jakuba Stelinę), autonomiczna decyzja sekretarz stanu w Ministerstwie Klimatu nie przeszła bez echa. Jak zapewnia na swoim twitterowym koncie Tomasz Zimoch, legendarny sportowy komentator, a obecnie również parlamentarzysta, wyłamanie z partyjnej dyscypliny spowodowało zaproszenie reprezentantki naszej ziemi na spotkanie z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim.

Warto dodać, że przeciwko wspomnianym kandydatom do Trybunału Konstytucyjnego zagłosował również poseł Jerzy Hardie-Douglas. Poseł Radosław Lubczyk nie brał udziału w głosowaniu.

Tweet: link

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: