Ekologia STOsowana

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-21 17:25:30
Ekologia STOsowana
  • Foto: TV Gawex

W niepublicznych placówkach oświatowych na terenie całego kraju obchodzono dziś Dzień Otwartych Umysłów. W ramach wydarzenia, które zainicjowało obchody jubileuszu 30-lecia oświaty niepublicznej w Polsce, w wielu szkołach odbywały się różnego rodzaju przedsięwzięcia. W naszym rodzimym Zespole Szkół Społecznych jest to wieloetapowy projekt Ekologia STOsowana.

Dziś uczniowie rozpoczęli drugi z etap projektu, złożony z wniosków, poprzedzonych wcześniej szczegółową analizą jak poprawić jakość środowiska, a także proekologicznych postanowień. Wdrażanie w życie propozycji zmian, które w różnych formach przedstawiane były dziś przez uczniów na szkolnej auli będzie monitorowane i na bieżąco podawane do publicznej wiadomości chociażby na stronie internetowej szkoły czy też w mediach społecznościowych.

Warto nadmienić, że wśród zasad, które najmłodsi uczniowie STO wprowadzą w najbliższym czasie w swoim życiu będzie m.in. ograniczenie korzystania z plastików, oszczędzanie wody, korzystanie ze środków lokomocji nie wymagających paliw, racjonalne korzystanie z papieru czy też kompleksowa segregacja śmieci. Bez dwóch zdań postawa najmłodszych mieszkańców naszego miasta zasługuje więc nie tylko na uznanie ale i jest bardziej niż godna naśladowania.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (21.11) wydaniu serwisu informacyjnego Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: