Szczecineccy strażacy pokazują zagrożenia

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-21 13:19:31
Szczecineccy strażacy pokazują zagrożenia
  • Foto: TV Gawex

Sala Konferencyjna CEEiRJ w Szczecinku była dzisiaj (21 listopada) miejscem zorganizowanego przez KPPSP w Szczecinku spotkania poświęconego zagrożeniom związanym z czadem i możliwościom zabezpieczania się przed tym niebezpieczeństwem. Na spotkaniu obecni byli organizatorzy, jak i przedstawiciele wspólnot mieszkaniowych i sztabów kryzysowych z terenu powiatu szczecineckiego.

Komenda Powiatowa PSP w Szczecinku była dzisiaj organizatorem spotkania w Sali Konferencyjnej CEEiRJ nad jez. Trzesiecko.

Tematem ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej był problem związany z zagrożeniem zatrucia tlenkiem węgla (czadem) jak również kooperacji z przedstawicielami samorządów lokalnych w kwestii zapewnienia pomocy osobom biorącym udział w katastrofach, bądź odciętych od możliwości wydostania się z określonego terenu np. Na skutek zasypania śniegiem.

Mł.kpt. Mirosław Śledź – naczelnik Wydz. Operacyjno-Szkoleniowego z KPPSP w Szczecinku przestrzega, iż corocznie na terenie kraju wybucha 140 tys. pożarów, co piąty pożar ma miejsce w domu i poza pożarami w uprawach rolnych jest to największe zagrożenie pożarowe w Polsce.

Spotkanie poprzedzone było pokazem multimedialnym i prezentacją czujników czadu i dymu.

Powiat Szczecinek w ubiegłym roku nie dosięgło zagrożenie związane z zatruciem tlenkiem węgla. W związku z tym, że gaz jest nie wyczuwalny przez człowieka, coraz większy nacisk jednak kładzie się na profilaktykę i prewencję związaną z technicznymi zabezpieczeniami. 

Oprócz zagrożenia związanego z czadem, celem kampanii KPPSP w Szczecinku jest również kooperacja z przedstawicielami samorządów lokalnych w wypadku katastrof drogowych, kolejowych i innych zagrożeń.
Dobrym odruchem jest więc zaopatrzenie własnego mieszkania w czujki tlenku węgla a jeszcze lepszym uzupełnienie jej czujnikiem dymu co może uratować nam życie.

Szczecinecka Straż Pożarna prowadzi wiele akcji o charakterze informacyjnym i edukacyjnym.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: