Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-20 15:44:31
Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
  • Foto: TV Gawex

Plac Wolności w Szczecinku był dzisiaj (20 listopada) sceną spotkania kilkuset dzieci z przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. W dniu dzisiejszym przypada 30 rocznica uchwalenia „Konwencji o prawach dziecka".

Organizatorem dzisiejszego wydarzenia na Placu Wolności była Szkoła Podstawowa nr 5 oraz samorząd miejski. Wsparciem i ochroną dzieci jest przyjęty w 1989 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych uniwersalny dokument.

Rolą dorosłych jest nie tylko dbanie o to, aby prawa dziecka były przestrzegane, ale także szerzenie wiedzy o prawach dziecka, w tym edukowanie dzieci. UNICEF w swoich działaniach zwraca uwagę na te kwestie i inicjuje różne projekty, których celem jest upowszechnienie wiedzy o prawach dziecka. To radosny dzień dla dzieci niosący ze sobą jednocześnie przesłanie. 

W tym dniu, w wielu krajach, dzieci oraz dorośli podejmują wspólne inicjatywy, których celem jest okazanie wsparcia i solidarności z dziećmi, których prawa nie są respektowane. 

Obecny na spotkaniu był również wiceburmistrz Maciej Makselon, który po krótkiej przemowie poczęstował wszystkich uczestników słodkim upominkiem jakim były cukierki.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: