Nietoperz w mieszkaniu

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-20 15:28:49
Nietoperz w mieszkaniu
  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

W ubiegłym tygodniu w domu jednej z mieszkanek Szczecinka pojawił się, należałoby dodać, że zupełnie nieproszony, osobliwy gość. Rękoskrzydły przedstawiciel gatunku chiroptera, czyli po prostu nietoperz, postanowił bez zgody właścicielki przenocować w jej lokalu, czym wzbudził niemały popłoch wśród domowników. Intruz swoją obecnością stwarzał podwójny problem – z jednej strony stanowił zagrożenie dla zdrowia lokatorów, z drugiej zaś należało pamiętać, że gatunek ten jest pod ścisłą ochroną.

W związku z powyższym należy pamiętać aby nietoperzy pod żadnym pozorem nie płoszyć czy też usuwać z miejsc w których bytują. Zagrożeniem jest również wścieklizna, na którą często chorują omawiane ssaki. Z przykładami zarażonych zwierząt spotkaliśmy się już w Szczecinku nieraz.

Co więc możemy zrobić gdy znajdziemy się w identycznej jak opisywana sytuacji? Bezzwłocznie zadzwonić do Straży Miejskiej, co też uczyniła bohaterka przytaczanej historii. Wezwany na miejsce patrol szybko i bez problemu poradził sobie z intruzem.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: