Szlachetna Paczka 2019

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-20 14:49:34
Szlachetna Paczka 2019
  • Foto: TV Gawex

Dwadzieścia rodzin ze Szczecinka i okolic zostało zakwalifikowanych do projektu „Szlachetna Paczka 2019" a już od 16 listopada nastąpiło otwarcie bazy rodzin. Przez okres trzech tygodni Darczyńcy mogą wybierać jedna z wielu potrzebujących wsparcia rodzin, wśród których są ludzie samotni, starsi, schorowani i dotknięci biedą.

Od ubiegłego roku liderem „Szlachetnej Paczki" w Szczecinku jest Joanna Domke.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy, realizowana od 2001 roku. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna.

W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Są to osoby będące w rzeczywistej potrzebie, które na skutek różnych przeciwności losu (utrata pracy, przewlekłą choroba itp.) znalazły się w trudnej sytuacji.

Pomoc nie jest dedykowana do osób, które mają możliwość podjęcia pracy lub  znalazły się w trudnej sytuacji z powodu własnych zaniedbań.

Szlachetna Paczka działa od 2011 roku i jest obecnie jednym z najbardziej rozpoznawalnych projektów społecznych w Polsce. Jest oparta na pracy z darczyńcami i wolontariuszami. W Szczecinku poprzednie lata pokazują, że nasze serca potrafią być szczodre. Organizatorzy Szlachetnej Paczki w Szczecinku apelują o to aby prezenty były prawdziwymi prezentami czyli przede wszystkim aby były to rzeczy niezniszczone i nieprzypadkowe.

Darczyńcy mogą składać rzeczy dla Obdarowanych w Szczecinku przy ul. Artyleryjskiej 9 (internat byłej „budowlanki") gdzie w chwili obecnej znajduje się Akademik Politechniki Koszalińskiej.

Darczyńca po wybraniu rodziny w systemie elektronicznym dostępnym na stronie internetowej, zobaczy dokładną datę (6-7 grudnia) oraz godziny, kiedy można dowieźć we wskazane miejsce rzeczy i przedmioty. System jest tak skonstruowany, że od początku kieruje naszymi krokami, aż do zakończenia wszelkich działań.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: