Frankowicze, walczcie o swoje

  • kg
  • 2019-11-19 13:22:36
Frankowicze, walczcie o swoje
  • Foto: TV Gawex

Każdy z nas spotkał się z brakiem uczciwego traktowania osób przez instytucje, które nie są nastawione na uczciwe relacje z klientami ale wyłącznie na osiągnięcie własnego zysku. W poniedziałek (18.11), w szczecineckim Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior odbyło się bezpłatne spotkanie informacyjne dla posiadaczy kredytów walutowych we frankach szwajcarskich. Organizatorem był Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Szczecinku, który do wspólnej dyskusji zaprosił specjalizującą się w tematyce spotkania fundację ze Szczecina.

Wczorajsze spotkanie informacyjne dla posiadaczy kredytów walutowych we frankach szwajcarskich poprowadził radca prawny z Kancelarii Radców Prawnych ze Szczecina.

W trakcie spotkania omówiono takie zagadnienia jak: wady umów kredytowych, prawa przysługujące kredytobiorcy w związku z takimi wadami, działania jakie można podjąć, jak wygląda przebieg procesu sądowego.

Nieuczciwa postawa instytucji przejawia się w tak prozaicznych aspektach, jak brak wyjaśnienia postanowień umowy, niedoręczenie regulaminu, nienależne opłaty czy brak wypłaty środków. To jedynie kilka przykładów zachowań, które nie powinny mieć miejsca w relacjach, w których konsument traktowany jest uczciwie.
W czasie spotkania dokładnie omówiono wyrok Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) z 3 października, dotyczący zaciągniętego przez Państwa Dziubak kredytu we frankach szwajcarskich w Raiffeisen Bank.
W spotkaniu wziął również udział Krzysztof Oleś, Powiatowy Rzecznik Konsumentów, którego rolą jest zapewnienie konsumentom bezpłatnego poradnictwa i informacji prawnej w zakresie ochrony ich interesów.

Najprawdopodobniej na początku przyszłego roku odbędzie się kolejne spotkanie informacyjne dla frankowiczów, o którym Państwa z pewnością poinformujemy.

Szerzej na ten temat w dzisiejszych Echach Dnia.

Zapraszamy.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: