Zabójca z Kołobrzegu przeprasza rodziny ofiar

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-19 08:30:00
Zabójca z Kołobrzegu przeprasza rodziny ofiar
  • Foto: TV Gawex

Rodziny zamordowanych Iwony K. (43 lata), Anety D. (37 lat) i Bogusławy R (54 lata) za pośrednictwem adwokata Mariusza G.(zabójcy) usłyszały prośbę o wybaczenie. Według przekazanych słów przez mecenasa, złoczyńca zdaje sobie sprawę z ciężaru winy jaką ponosi i chciałby jakoś zadośćuczynić za spowodowane krzywdy.

Pisaliśmy już o seryjnym mordercy z Kołobrzegu. Deklaracja Mariusza G. jest jego pierwszą próbą przeprosin za wyrządzenie krzywd, w związku z którymi Prokuratura Okręgowa w Szczecinie przedstawiła mu zarzuty trzykrotnego zabójstwa. 

Przedsiębiorca (właściciel manufaktury słodyczy) i były wiceprezes kołobrzeskich Morsów w ogłoszonym mu postanowieniu o przedstawieniu zarzutów przeczytał, iż 2016r. dopuścił się zabójstwa Iwony K. (spod Chełmna), w 2018r. Anety D (z Kołobrzegu) i w czerwcu br. Bogusławy R. (z Kołobrzegu) celem wzbogacenia się na ich śmierci.

Do popełnienia zarzucanego mu czynu przyznał się dopiero po kilkumiesięcznej pracy policjantów, którzy odnaleźli ciało ostatniej jego ofiary, które zakopał w lesie pod Kołobrzegiem. Dopiero odnalezienie ciała Bogusławy R. skłoniło go do przyznania się do dwóch poprzednich zbrodni i wskazania miejsc, w których ukrył ciała zamordowanych kobiet (Iwony K. i Anety D.).

Według zapewnień obrońcy podejrzanego, jego mandat jest w złej kondycji psychicznej i bardzo żałuje swoich czynów, jednak nie działał z premedytacją. Żadne z zabójstw nie było wcześniej zaplanowane a do samego czynu dochodziło w afekcie, podczas kłótni, w nagłych sytuacjach konfliktowych. 

W sprawę uwikłani są też dwie inne osoby, z których jedna to Dorota Ł. (z Koszalina) oraz Sebastian T.

Kobiecie przedstawiono zarzut przywłaszczenia mienia ostatniej ofiary. Zarówno Mariusz G., jak i Dorota Ł. Zatrzymani zostali na 3 dni przed swoim ślubem. Sebastian T. usłyszał zaś zarzut paserstwa i niszczenia dokumentów. 

Dorota Ł. I Sebastian T. za pośrednictwem adwokata przekonują, iż nie mieli pojęcia o zbrodniach dokonanych przez Mariusza G.
Aktualnie jednym z wątków prowadzonego w tej sprawie śledztwa jest ustalenie czy ofiarą Mariusza G. mogła być też Dorota S. (46-latka z Osiedla Podczele).

Przypomnijmy, że wobec Mariusz G. zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania w czerwcu br. W związku z zarzutem przywłaszczenia mienia dwóch zaginionych kobiet. Od 08.11.2019r. ma już zarzut potrójnego zabójstwa.

Mariusz G. uwodził swe przyszłe ofiary, rozkochiwał, przejmował mienie i zabijał. Miejsce ukrycia dwóch pierwszych ciał zamordowanych kobiet osobiście wskazał w miniony piątek. 

Do znalezienia ciała ostatniej ofiary policjanci zmuszeni byli wykorzystać drona i psów sprowadzonych z Niemiec. 

Ostatnia z ofiar – Bogusławą R. byłą spokojną i lubianą pracownicą jednego z pięciogwiazdkowych hoteli kołobrzeskich. Długo się znali.
Zabójca opowiadał swej ofierze , że jest marynarzem i pływa. Założył interes ze słodyczami w centrum Kołobrzegu. Mówił, że jest samotny, po przejściach i chciałby poznać partnerkę na całe życie.

Wczoraj przeprowadzone zostały badania sekcyjne dwóch zamordowanych kobiet.

Mariuszowi G. grozi 25 lat więzienia lub dożywocie.

 


 

Komentarze (1)

Xd 2019-11-20 05:48

Na pewno od tak sobie ich nie zabił napewno go wkurw,,,,,ły awanturowały się gdy przychodził pijany nad ranem z burdla. A przecież należało mu się

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: