Katarzyna Figura czytała Olgę Tokarczuk

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-18 15:41:27
Katarzyna Figura czytała Olgę Tokarczuk
  • Foto: MBP Kołobrzeg FB

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Kołobrzegu przy ul. Frankowskiego 3, gościła wczoraj (17 listopada) znana aktorka Katarzyna Figura. Dla przybyłych na spotkanie artystka czytała opowiadania noblistki Olgi Tokarczuk wydane w zbiorze zatytułowanym „Gra na wielu bębenkach".

Za okazaniem bezpłatnej wejściówki, odebranej uprzednio w bibliotece można było uczestniczyć w niecodziennym wydarzeniu, związanym z przyznaniem literackiej nagrody Nobla za 2019 rok dla pisarki, która uhonorowana zostało jako 5 Polka w dziedzinie literatury.

Wydarzeniem tym Biblioteka przyłączyła się do gratulacji dla pisarki. „Gra na wielu bębenkach" to zbiór 19 opowiadań ułożonych w 3 cykle.

Dopóki się książka nie ukazała trudnym było podziwianie talentu Olgi Tokarczuk. Pierwszy cykl to zbiór opowiadań autotematycznych. Drugi to utwory apokryficzne, zaś trzeci to opowiadania o charakterze realistycznym i psychologiczno-obyczajowym.

Współorganizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Marszałkowski województwa zachodniopomorskiego a patronatem honorowym objęła Anna Bańkowska członek zarządu województwa zachodniopomorskiego.
 


  • Foto: MBP Kołobrzeg FB

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: