Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Agresja na przystanku i nieobyczajne wybryki

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-18 10:23:32
Tygodniowy raport Straży Miejskiej. Agresja na przystanku i nieobyczajne wybryki
  • Foto: Straż Miejska w Szczecinku

W okresie od 11.11.2019 r. do 17.11.2019 r. strażnicy podjęli 107 interwencji w stosunku do 92 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 58 interwencji. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawnili 21 zdarzeń. Przeprowadzono 5 kontroli pod katem spalania odpadów w piecach.

11.11.2019 r. ok. godz. 20:10 kamera monitoringu wizyjnego zarejestrowała nieznanego mężczyznę, który uszkodził gablotę przystanku, a następnie uderzył mężczyznę znajdującego się na przystanku KM przy ul. Wyszyńskiego. Dyżurny skierował w to miejsce patrol SM. Na miejscu strażnicy zastali mężczyznę, który krwawił z nosa. Poszkodowanemu udzielono pomocy, zaopatrzono krwawiącą ranę, oraz okryto go kocem termicznym. Na miejsce poprzez dyżurnego SM wezwano karetkę oraz patrol Policji. Mężczyzna został przekazany dla zespołu ratownictwa medycznego. Więcej na ten temat: link

15.11.2019 r. około godz. 8:15 patrol interweniował na ul. Zielonej, gdzie strażnicy zauważyli mężczyznę, który przy sklepie oddawał mocz. Mężczyzna ten znany jest patrolom z wielu wcześniejszych podobnych interwencji. W związku z powyższym skierowany na niego będzie wniosek do sądu o ukaranie.

15.11.2019 r. około godz. 12:40 do dyżurnego SM wpłynęła telefoniczna informacja o mężczyźnie leżącym na ul. Sikorskiego. Patrol dobudził śpiącego na ziemi mężczyznę, który jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Człowiek ten odmówił pomocy medycznej. W porozumieniu z dyżurnym SM został on odwieziony do miejsca zamieszkania.

16.11.2019 r. około godz. 14:30 dyżurny wysłał patrol na ul. Kościuszki, gdzie przy przedszkolu, przy śmietnikach leżał mężczyzna. Na miejscu strażnicy zastali bezdomnego, znanego im z wcześniejszych interwencji. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu, został dobudzony. Odmówił pomocy medycznej i socjalnej.

16.11.2019 r. około godz. 19:05 operator monitoringu zauważył na ul. Zielonej przy sklepie mężczyznę pijącego wino z butelki oraz oddającego mocz na chodniku. Gdy patrol dotarł na miejsce mężczyzna ten leżał już na chodniku. Ponieważ nie był w stanie sam dotrzeć do miejsca zamieszkania, został przewieziony tam przez patrol. Interwencja ta będzie miała swój finał w sądzie.

17.11.2019 r. około godz. 7:15 do Straży Miejskiej wpłynęła informacja, że na parkingu przy ul. Kołobrzeskiej mężczyzna szarpie za klamki pojazdów tam zaparkowanych. Na miejscu strażnicy zastali bezdomnego, który szukał schronienia w zaparkowanych samochodach. W porozumieniu z dyżurnym człowiek ten został przewieziony do domu brata.

Info: Straż Miejska w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: