Złoty i srebrny Gryf dla OTKKF „Bicykl” w Bobolicach

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-16 09:43:58
Złoty i srebrny Gryf dla OTKKF „Bicykl” w Bobolicach
  • Foto: TV Gawex

Jubileusz 15-lecia powstania Ogniska TKKF „Bicykl” w Bobolicach był dobrym powodem do zorganizowania uroczystości jaka odbyła się wczoraj (16.11) w auli Ośrodka Kultury w Bobolicach. Galę uświetnili swym pobytem radny wojewódzki Artur Wezgraj, burmistrz Bobolic Mieczysława Brzoza, sam laureat „Złotego Gryfa” Juliusz Glaser oraz inni zaproszeni goście.

Uroczystość rozpoczęta została przez Juliusza Glasera, prezesa Ogniska TKKF „Bicykl” w Bobolicach.

Podczas krótkiej prelekcji połączonej z pokazem multimedialnym streścił on historię powstania, osiągnięć, wspólnie spędzonych chwil na dwóch kółkach, które połączyły pasjonatów rowerowej przygody i sprawiły, że członkowie stowarzyszenia stanowią i czują się jedną wielką rodziną.

Po krótkim podsumowaniu dorobku OTKKF „Bicykl” radny wojewódzki Artur Wezgraj odznaczył prezesa stowarzyszenia Juliusza Glasera orderem „Złotego Gryfa” za całokształt dokonań na niwie krzewienia kultury fizycznej. 

Juliusz Glaser – człowiek niezwykłej skromności, społecznik i działacz, prezes UTW w Bobolicach w trakcie 15 lat istnienia Stowarzyszenia stał się głównym propagatorem popularyzacji aktywnych form wypoczynku, organizacji różnorodnych rajdów rowerowych bądź marszy Nordic Walking, ochrony środowiska i dóbr kultury, kształtowania świadomości ekologicznej oraz promocji zdrowia we wszystkich grupach wiekowych ze szczególnym akcentem na dzieci i młodzież szkolną oraz na seniorów.

W chwili obecnej Stowarzyszenie zrzesza 22 członków, którzy mają również swój własny hymn.

Bobolicki „Bicykl” w okresie swego istnienia był inicjatorem wielu przygód rowerowych takich jak: „Bicykl” jako OPP, Rajdy rowerowe „Dookoła Bobolice”, „Miting rowerowy z okazji EDbS”, Nordic Walking, „Rowerowy Weekend”, „Wakacje na rowerze”, „Crossowy Wyścig Rowerowy o Mistrzostwo Gminy Bobolice” .

Należy tu wspomnieć, że w ramach Stowarzyszenia nawiązana została współpraca z miastem partnerskim Demin w Niemczech, zorganizowane zostały wycieczki turystyczno-krajoznawcze do dwóch innych miejscowości o nazwie Bobolice. Trudno wymienić wszystkie dokonania będące udziałem Stowarzyszenia bowiem pełni również trudną do określenia i niewymierną funkcję integracyjną społeczeństwa bobolickiego.  

Właśnie za całokształt ogromu przedsięwzięć  Stowarzyszenie zostało w dniu wczorajszym odznaczone orderem „Srebrnego Gryfa”. 

Przysłowiową „wisienką na torcie” było uhonorowanie Stowarzyszenia przez panią burmistrz, która przekazała na ręce prezesa Stowarzyszenia upominek w postaci roweru z lampą, który symbolicznie ma rozjaśniać mroki przed bobolickimi cyklistami w ich przyszłej rowerowej przygodzie.

Oficjalna część uroczystości została zakończona efektownym tortem.

Szersza relacja z uroczystości wkrótce na antenie TV Gawex.
 

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: