W Szczecinku przybyło drzew

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-15 08:10:50
W Szczecinku przybyło drzew
  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Nowe drzewa pojawiły się przy ulicy Kościuszki, Starostwie Powiatowym oraz w otoczeniu stadionu lekkoatletycznego

Jakiś czas temu z ulicy Kościuszki i terenu wokół Starostwa Powiatowego w Szczecinku zniknęły stare i schorowane drzewa. Ich stan zagrażał bezpieczeństwu uczestników  ruchu kołowego i pieszego, co potwierdził  Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska.

Od środy (13.11) trwa sadzenie nowych drzew. Zadania podjęła się wyłoniona w procedurze przetargowej firma EG LAS SERWIS z Trzebiechowa, która wykona je za nieco ponad 75 tys. zł. Inwestycja została dofinansowana w 85% (ponad 63 tys. zł) w ramach zadania pn.: „Poprawa jakości środowiska w miastach na terenie Związku Miast i Gmin Dorzecza Parsęty – stworzenie przestrzeni zurbanizowanych terenów zielonych oraz kurtyn zieleni przy ulicach powiatowych i obiektach sportowych na terenie miasta Szczecinek”

Przy ulicy Kościuszki zostanie posadzonych 97 klonów, zaś przy Starostwie Powiatowym pojawią się klony, platany klonolistne i robinie akacjowe, a także byliny wieloletnie i krzewy. Otoczenie stadionu lekkoatletycznego uatrakcyjnią berberysy (400 sztuk), jodły i świerki.

 


  • Foto: Starostwo Powiatowe w Szczecinku

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: