Jerzy Hardie-Douglas oraz Radosław Lubczyk w sejmowej Komisji Zdrowia

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-15 06:51:25
Jerzy Hardie-Douglas oraz Radosław Lubczyk w sejmowej Komisji Zdrowia
  • Foto: TV Gawex

Znamy już składy Komisji Sejmowych. Członkami organów niższej izby parlamentu zostali reprezentujący Koalicję Obywatelską Jerzy Hardie-Douglas oraz kandydujący z list PSL-Koalicji Obywatelskiej Radosław Lubczyk. Co ciekawe, obaj posłowie ziemi szczecineckiej zasiedli w tym samym gremium – Komisji Zdrowia.

Organ do pracy powołany został przedwczoraj, w środę, 13 listopada. W trakcie inauguracyjnego posiedzenia dokonano również wyboru przewodniczącego oraz jego zastępców.

Zgodnie z wolą większości, zespołem posłów pracujących nad problemami dot. zdrowia przez najbliższe 4 lata kierował będzie Tomasz Latos z Prawa i Sprawiedliwości. W przypadku jego nieobecności, za sterami komisji zasiądzie jeden z wiceprzewodniczących: Czesław Hoc (który również zdobył mandat w naszym okręgu), Anna Kwiecień i Bolesław Piecha z PiS oraz Rajmund Miller i Monika Wielichowska z Koalicji Obywatelskiej.

Wśród członków komisji znalazł się również inny poseł z naszego regionu – Marek Hok. Co warte podkreślenia, wszyscy członkowie Komisji Zdrowia wybrani w okręgu nr 40 są z zawodu lekarzami.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: