"CyberGryf" w Powiecie Szczecineckim

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-14 11:21:28
"CyberGryf" w Powiecie Szczecineckim
  • Foto: Komenda Powiatowa Policji w Szczecinku

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku aktywnie włączyli się do realizacji na terenie Powiatu Szczecineckiego wspólnego projektu Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego pod nazwą: „CyberGryf”.

Przez najbliższe tygodnie policjanci z całego województwa zachodniopomorskiego będą się spotykać z uczniami klas 7 i 8 szkół podstawowych w celu kształtowania świadomego i odpowiedzialnego korzystania z zasobów internetowych oraz poszerzenia wiedzy uczniów na temat cyberzagrożeń oraz cyberprzemocy.

Pierwsze z planowanych spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej nr 4 w Szczecinku. Podczas zajęć mundurowi wspólnie z uczniami omawiali zagadnienia dotyczące cyberprzemocy, prywatności w Internecie, poznawania osób w cyberprzestrzeni oraz form pomocy osobom pokrzywdzonym cyberprzemocą. Innowacyjność realizowanego przez policjantów projektu polega nie tylko na atrakcyjnych dla młodego odbiorcy filmów edukacyjnych ale również możliwości pracy podczas zajęć na swoich telefonach komórkowych.

W najbliższym czasie mundurowi będą docierać do kolejnych szkół realizując założenia pilotażowego projektu opartego o cykl spotkań edukacyjnych prezentujących treści dotyczące cyberzagrożeń dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych z terenów wiejskich miast powiatowych na terenie województwa zachodniopomorskiego. Więcej o projekcie można znaleźć pod adresem: www.bezpiecznicyfrowo.wzp.pl

Info: asp. Anna Matys

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: