Policjanci rozbitym lustrem odcięli linę, na której wisiała kobieta

  • kg
  • 2019-11-14 10:14:56
Policjanci rozbitym lustrem odcięli linę, na której wisiała kobieta
  • Foto: e-kg

Policjanci uratowali kobietę. Rozbitym lustrem odcięli linę, na której wisiała. Szybka reakcja funkcjonariuszy policji ocaliła życie 26-letniej kobiety. W tej sytuacji liczyły się sekundy. Kobieta usiłowała się powiesić przy ulicy Myśliwskiej w Kołobrzegu.

- Policjanci z Komendy Rejonowej Policji Warszawa I we wtorek po godz. 08.00 poinformowali dyżurnego z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu o planowanej próbie samobójczej, którą miała dokonać mieszkanka powiatu kołobrzeskiego. Policjanci z Warszawy ustalili, że młoda kobieta zamierza targnąć się na swoje życie. Na czacie wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego podjęła rozmowę i opowiedziała o tym, co planuje. Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że jest to osoba z powiatu kołobrzeskiego. Policjanci z Warszawy ustalili dane, które natychmiast przekazali do Kołobrzegu - relacjonuje asp. Tomasz Kwaśnik, rzecznik prasowy kołobrzeskiej policji.

Na miejsce wysłano dwóch doświadczonych funkcjonariuszy. - asp.szt. Krzysztof Pomorynko i asp. Piotr Polak sprawdzili wskazane mieszkanie, gdzie nikogo nie zastali. Dalej sprawdzając na półpiętrze zauważyli wiszącą kobietę. Natychmiast unieśli ja do góry jednocześnie jeden z policjantów rozbił lustro i kawałkiem szkła przeciął linę zawieszoną na poręczy - opowiada dalej asp. T. Kwaśnik. Mundurowi udzielili kobiecie pierwszej pomocy do czasu przybycia załogi pogotowia. Kobieta jest już pod opieką lekarzy.

 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: