Chór "Żurawli" wystąpi w Szczecinku

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-14 08:30:00
Chór "Żurawli" wystąpi w Szczecinku
  • Foto: Журавлі fb

Koncert Reprezentacyjnego Męskiego Chóru Związku Ukraińców w Polsce odbędzie się 16 listopada (sobota) o godz. 11:00 w cerkwi grekokatolickiej. Repertuar zespołu obejmuje ukraińską muzykę ludową oraz najwybitniejsze kompozycje ukraińskiej klasyki chóralnej. Wstęp jest bezpłatny.

Kolejna uczta dla melomanów w Szczecinku.

Celem koncertów jest przybliżenie muzyki ukraińskiej i  kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego, otwartego na odmienności narodowe i kulturowe.
„Żurawli” to istniejący od 1972 r. chór męski, reprezentacyjny zespół chóralny Związku Ukraińców w Polsce. Zrzesza chórzystów z całego kraju. Siedzibą chóru jest Warszawa. 

Koncerty dedykowane są żołnierzom wojsk sojuszniczych Polski pod wodzą Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz ukraińskich pod wodzą Atamana Symona Petlury, bohaterów walk o niepodległość Polski i Ukrainy w 1920 roku. Obaj przywódcy podpisali 100 lat temu, w grudniu 1919 roku porozumienie o współpracy których celem była wywalczenie niepodległej Polski i Ukrainy.

Dla tych, którzy nie będą mogli być uczestnikami koncertu, mamy dobrą wiadomość.  

Koncerty odbędą się także w  Filharmonii Koszalińskiej 17 listopada o godz.12.00. (wstęp płatny)  i w Wałczu 17 listopada w Kinie Tęcza o godz. 18.00 (wstęp wolny).
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: