Niepodległość po borneńsku

  • kg
  • 2019-11-13 14:00:18
Niepodległość po borneńsku
  • Foto: TV Gawex

Również mieszkańcy Bornego Sulinowa upamiętnili 11 listopada odzyskanie przez Polskę niepodległości. Obchody podzielono na cześć sportową, czyli bieg uliczny "Mila Radości dla Niepodległości", charytatywną w postaci mobilnego punktu poboru krwi oraz program artystyczny „Rzecz o Niepodległej”, zorganizowany przy współpracy Klubu Poetyckiego Opal i Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Niepodległościowy bieg uliczny Mila radości dla Niepodległości, zorganizowany przez Urząd Miejski oraz Centrum Kultury i Rekreacji w Bornem Sulinowie, ma na celu przede wszystkim upamiętnienie 101 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także popularyzację biegów ulicznych, jako ogólnodostępnej formy rekreacji.

Udział w biegu mógł wziąć każdy, kto w dniu startu miał ukończone 16 lat. Biegi odbyły się na dwóch dystansach: 4 200 m i 8 400 m. Start i meta zlokalizowane były na Al. Niepodległości, a trasę poprowadzono ulicami Bornego Sulinowa.

Było coś dla ciała, było i dla ducha.

Narodowe Święto Niepodległości to symbol miłości ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Z tego właśnie powodu, Miejska Biblioteka Publiczna w Bornem Sulinowie i Klub Poetycki OPAL ze Szczecinka, zorganizowali spektakl słowno-muzyczny „Rzecz o Niepodległej”.

W programie wydarzeń była inscenizacja dotycząca tradycji rodzinnych, wojny, odbudowy i refleksji, a także wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych oraz słodki poczęstunek.

Komentarze (1)

Szczecinek 2019-11-13 16:47

Jaki był efekt oddawania krwi

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: