Uroczyste obchody Święta Niepodległości [FOTO]

  • kg
  • 2019-11-12 13:46:15
Uroczyste obchody Święta Niepodległości  [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

W Szczecinku tradycją stały się już uroczyste obchody Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Wczorajszy ceremoniał, tak jak w latach ubiegłych, rozpoczęła msza święta dziękczynna w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo odprawił ks. dr Jacek Lewiński, w asyście proboszczów parafii pw. św. Rozalii oraz Ducha Świętego.

Obchody Święta Niepodległości, jak co roku, składały się z dwóch części. Po mszy w intencji ojczyzny, uczestnicy uroczystości przemaszerowali pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, w asyście ułanów z Klubu Kawaleryjskiego im. 12 Pułku Ułanów Podolskich oraz pocztów sztandarowych.


Przy pomniku, ze swoją mową wystąpił burmistrz Daniel Rak, pokrótce przypominając historię 123-letnich walk o wolną Polskę. Pozostałą część przemówienia zdominowały współczesne wątki lokalnej polityki.

Następnie wszystkie oficjalne delegacje złożyły wieńce i kwiaty u podnóża pomnika Marszałka.

Na koniec wspólnie odśpiewano legionowe pieśni patriotyczne, po czym każdy chętny mógł rozgrzać się przy misce z gorącym bigosem i rogalikami świętomarcińskimi.

Natomiast zwieńczeniem całości wczorajszych obchodów był fantastyczny koncert pieśni patriotycznych na jazzowo w kinie Wolność, który pokażemy Państwu w ramach programu Działo się.

Zapraszamy.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: