Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej. Pokłosie monitoringu.

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-12 13:42:01
Tygodniowy raport z działań Straży Miejskiej. Pokłosie monitoringu.
  • Foto: TV Gawex

W okresie od 4.11.2019 r. do 10.11.2019 r. strażnicy podjęli 93 interwencje w stosunku do 78 osób. Mieszkańcy Szczecinka w tym czasie zgłosili 43 interwencje. Za pomocą kamer monitoringu wizyjnego operatorzy ujawni 41 zdarzeń. Do miejsca zamieszkania strażnicy doprowadzili 2 osoby, jedna osoba została przekazana patrolowi Policji. Strażnicy udzieli pomocy przy uruchomieniu 4 samochodów. Do schroniska dla zwierząt lub weterynarii strażnicy przekazano 5 zwierząt.

5.11.2019 około godziny 18:30 strażnicy miejscy zostali wezwani na interwencję do szpitala na poczekalnię SOR gdzie zgłoszono awanturującego się mężczyznę. Po przyjeździe na miejsce strażnicy zastali wskazanego mężczyznę w toalecie. Mężczyzna był doskonale nam znanym z wcześniejszych interwencji bezdomnym. Mężczyzna ten głośno wykrzykiwał wulgaryzmy. Po otworzeniu drzwi okazało się, że podłoga toalety oraz umywalka są zabrudzone przez niego kałem. Na polecenie strażników mężczyzna posprzątał po sobie toaletę a następnie został usunięty z terenu szpitala.

8.11.2019 około godziny 20:45 dyżurny straży miejskiej otrzymał wezwanie na interwencję przy ul: Polnej. Jak wynikało ze zgłoszenia nieznana osoba pozostawiła przy kontenerach na śmieci klatkę z dwoma królikami. Króliki zostały przewiezione do schroniska dla zwierząt.

9.11.2019 około0 godziny 12:05 interwencja w jadłodajni, gdzie bezdomni wywołali awanturę, podczas której jeden ubliżał drugiemu a następnie uderzył go w twarz. Na sprawcę awantury zostanie skierowany do Sądu Rejonowego w Szczecinku wniosek o ukaranie.

11.11.2019 operator kamer monitoringu wizyjnego zauważył, że siedzący na przystanku KM przy skrzyżowaniu ulicy Lipowej i Wyszyńskiego chłopiec krwawi z nosa. Na miejsce został wysłany patrol straży miejskiej, który udzielił mu pierwszej pomocy i wezwał zespół ratunkowy oraz policję. Po odtworzeniu zapisu z kamer okazało się, że chłopiec ten został uderzony głową w nos przez sprawcę zniszczenia gabloty na tym przystanku. Sprawca został zidentyfikowany na podstawie zapisu z kamer monitoringu miejskiego.

Na bieżąco kontrolowane są miejsca, gdzie pojawiają się dzikie wysypiska śmieci. Ustalani są sprawcy i obligowani do uprzątnięcia swoich śmieci. Widać, że niektóre osoby liczą na szybkie przysypanie śmieci śniegiem. 

8.11.2019 strażnicy wraz z Policją zabezpieczali uroczystości pogrzebowe oraz kondukt żałobny.


Info: SM w Szczecinku

  • Tagi:

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: