Pieśni Patriotyczne na Jazzowo [FOTO]

  • kg
  • 2019-11-12 13:35:57
Pieśni Patriotyczne na Jazzowo [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

Projekt Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego uświetnił wczorajsze zakończenie szczecineckich obchodów Narodowego Święta Niepodległości w dniu 11 listopada. Po sukcesie ubiegłorocznego koncertu "Pieśni Patriotyczne na Jazzowo", druga odsłona tego wydarzenia cieszyła się jeszcze większym zainteresowaniem.

Koncert z okazji Święta Niepodległości w kinie Wolność pokazuje, iż mieszkańcy naszego miasta spragnieni są wydarzeń kulturalno-artystycznych. Zwłaszcza tych wysokich lotów. A wczorajszy koncert niewątpliwie do takich należy.

Tym razem na scenie stanął 110-osobowy chór złożony z uczniów szczecineckich szkół oraz dorosłych a także poznańscy muzycy jazzowi, którzy pod przewodnictwem Marcina Jaczewskiego przygotowali koncert pieśni patriotycznych oraz ludowych, w aranżacjach jazzowych.

Słowa uznania należą się młodym ludziom, uczniom szczecineckich szkół, gdyż bez nich koncert byłby niemożliwy.

Wszystkie szczegóły sprawiły, iż wczorajszy wieczór należał do wyjątkowych. Zaangażowanie i profesjonalizm organizatorów połączony z bardzo pozytywnym odbiorem społecznym, pozwala sądzić, że "Pieśni Patriotyczne na Jazzowo" na stałe wpiszą się w szczecinecki kalendarz wydarzeń.

 

Relację z tego wydarzenia zobaczycie Państwo w dzisiejszych Echach Dnia a także w programie Działo się.

Zapraszamy.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: