Igor Siódmiak po raz drugi z rzędu został zwycięzcą Biegu Niepodległości

• Adrian Wolanin
  • 2019-11-12 10:29:11

Reprezentant 7PRO Siódmiak Szczecinek na dystansie 10 km wygrał z czasem 32:31 i pokonał o ponad 1 minutę drugiego na mecie Borzeckiego Norberta z Koszalina. Chociaż pogoda nie sprzyjała, bieg ukończyło blisko 200 biegaczy.

Oprócz klasyfikacji Open podczas biegu była także oddzielna klasyfikacja kobiet. Zgodnie z przewidywaniami  wśród pań najszybsza była Felska Anna reprezentująca klub Grazia Runing Miastko, która kołobrzeską „dychę” pokonała w czasie 41:55, zajmując w klasyfikacji ogólnej ostatecznie 25 miejsce. V edycja tej imprezy biegowej zgromadziła spora publiczność a zmagania biegaczy na całej trasie towarzyszyli dopingiem zarówno kołobrzeżanie jak i turyści.

Biegowej imprezie towarzyszył tradycyjnie już bieg Kołobrzeskiej Mili,  który organizowany  został dla uczniów kołobrzeskich szkół podstawowych.  Na dystansie 1,6 kilometra wystartowała ponad 70 dzieci a bieg wygrał Jakubowski Jan, który na co dzień reprezentuje barwy Sztorm Kołobrzeg. Po raz drugi zorganizowano również półmaraton w którym wzięło udział ponad 100 biegaczy. Klasyfikację wygrał Tomasz Kozłowicz z Wielkiej Lipy, który z czasem 1:14:19 jako pierwszy przekroczył linię mety.