Uczta dla melomana w Kościele Mariackim

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-11 07:00:00
Uczta dla melomana w Kościele Mariackim
  • Foto: TV Gawex

Niepowtarzalne chwile przeżyli uczestnicy koncertu zespołu „Trim”, który gościł wczoraj (10 listopada) w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku. Dni Kultury Chrześcijańskiej sprawiły, iż zespół wykonał utwory, które nawiązywały do Święta Niepodległości i 40-lecia tragicznej śmierci ks. Jana Lisa.

W ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej, Akcja Katolicka, Civitas Christiana, Muzeum Regionalne w Szczecinku, szczecinecki SAPiK oraz trzy parafie: pw. Miłosierdzia Bożego, pw. Ducha Świętego i pw. NNMP w Szczecinku były organizatorami wczorajszego koncertu zespołu „Trim”. 

Dobór utworów wykonanych przez zespół nie był przypadkowy bowiem nawiązywał do przypadającego na jutro Święta Niepodległości oraz tragicznej śmierci ks. prałata Jana Lisa.

Pozostali po Mszy Świętej oraz przybyli na godz. 19:00 do Kościoła Mariackiego nie zawiedli się. Wykonana w murach kościelnych muzyka jeszcze bardziej uduchowiała i pozwalała porwać uczestników w zaczarowany świat muzyki wykonywanej głównie przez solistów z Opery Nova w Bydgoszczy, stanowiących podstawę zespołu.

Słowa zawarte w muzyce „Trim” stanowią przekaz treści ewangelicznych i patriotycznych. 

Zespół „Trim” swą działalność rozpoczął w latach 80. w Szczecinku, gdzie podwalinami jego przyszłego rozwoju był chór „De Profundis”. Muzycy, których dane nam było wczoraj obejrzeć i posłuchać to : Małgorzata Grela – sopran, Małgorzata Ratajczak – mezzosopran, Hanna Okońska-Ratajczak – sopran, Janusz, Ratajczak – tenor, Łukasz Ratajczak – tenor, przy akompaniamencie Grzegorza Pawelskiego i Hanny Pawelskiej.

Zespół uzupełnia się w różnych aspektach swej działalności bowiem aranżerem i kompozytorem wielu utworów będących repertuarem wokalistów jest Grzegorz Pawelski. Utwory wykonywane przez artystów tworzą rzadko spotykane w muzyce rozrywkowej połączenie głosów operowych z brzmieniem popowym. 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: