Odsłonięcie tablicy ku czci ks. Jana Lisa

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-10 17:00:40
Odsłonięcie tablicy ku czci ks. Jana Lisa
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj (10 listopada) w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Szczecinku, po Mszy Świętej w intencji ks. Jana Lisa w 40.rocznicę śmierci, odbyło się przy budynku parafialnym, uroczyste odsłonięcie pamiątkowej tablicy ku czci tragicznie zmarłego proboszcza.

12 listopada 1979 roku doszło do tragedii, w której ks.prałat Jan Lis poniósł śmierć.

Dni Kultury Chrześcijańskiej, jak również okrągła, czterdziesta rocznica śmierci proboszcza parafii pw. NNMP stały się dobrą okazją do odsłonięcia ku jego czci tablicy pamiątkowej.

Odsłonięcie tablicy poprzedzone zostało Mszą Świętą odprawioną w intencji tragicznie zmarłego ks. Jana Lisa, którą celebrował proboszcz parafii NNMP – ks. Jacek Lewiński. Wartę honorową przed, jak i w trakcie trwania uroczystości odsłonięcia tablicy pełnili harcerze z ZHR, których drużynowym jest ks. Dawid Andryszak.

Na miejscu obecny był również ks. Kazimierz Lasota, rezydent (ksiądz emeryt) zamieszkujący na terenie parafii i pomagający w pracach duszpasterskich.

Ponad 40 lat temu ksiądz rezydent, był jeszcze klerykiem w Seminarium Duchownym kiedy mógł poznać swego nauczyciela i przewodnika duchowego ks. Jana Lisa. Opisuje go, jako osobę niezwykłej wiary, aktywizującego życie w wierze wśród wiernych a także jako człowieka zawsze pogodnego i skorego do pomocy bliźnim. 
 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: