Akademie niepodległościowe [FOTOGALERIA]

  • kg
  • 2019-11-08 13:33:22
Akademie niepodległościowe [FOTOGALERIA]
  • Foto: TV Gawex

Dzisiaj, w piątek 8 listopada, w placówkach oświatowych na terenie całego miasta odbyły się uroczyste akademie niepodległościowe. Począwszy od przedszkoli, przez szkoły podstawowe na szkołach średnich kończąc. Wszystkie instytucje edukujące młode pokolenia polaków upamiętniły dziś jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym kraju – sto pierwszą rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę.

Z racji, iż nadchodzące święto niepodległości to dzień ustawowo wolny, w większości szczecineckich szkół i przedszkoli uroczyste akademie odbyły się dzisiaj. Z tej okazji odwiedziliśmy z kamerą I Liceum Ogólnokształcące. W szczecineckim ogólniaku, podobnie jak w pozostałych szkołach godziną „zero” była 11:11, gdy rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”.

W podobny, równie podniosły i poważny sposób, odbyła się akademia niepodległościowa w Szkole Podstawowej nr 5 im. Księcia Jana III Sobieskiego a także w przedszkolu Kredka na ul. Wiatracznej oraz Tęcza na ul. Nowej.

 

Tak samo jak nauczycieli, również i obowiązkiem dorosłych powinno być aby wśród naszej latorośli pielęgnować pamięć o tym ile trudu i istnień ludzkich kosztowało nasz naród aby móc żyć w niepodległym kraju.

 

Zapraszamy do dzisiejszego serwisu Echa Dnia na relację a z akademii niepodległościowych oraz do fotogalerii.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: