Wernisaż Ewy Bińczyk

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-08 06:30:00
Wernisaż Ewy Bińczyk
  • Foto: TV Gawex

Jesień, słota a w Galerii Sztuki „Zamek” atmosfera podgrzana wystawą rysunków i kolaży Ewy Bińczyk pt. „Po drugiej stronie”. Wernisaż miał miejsce w dniu wczorajszym (07.11) a jego prace zgromadziły kilkadziesiąt zainteresowanych wystawą osób spragnionych tego niecodziennego wydarzenia.

Nie zawiedli się wczoraj miłośnicy sztuki, którym dane było zapoznać się z wystawą Ewy Bińczyk. Swe prace zaprezentowała nasza szczecinecczanka – obecnie torunianka. Artystka zatytułowała swoją ekspozycję : „Po drugiej stronie”.

Ewa Bińczyk mieszka obecnie w Toruniu ale wychowała się i dorastała w Szczecinku.

Jest wykładowcą rysunku i anatomii plastycznej na UMK w Toruniu. Głównym i przewodnim motywem prac artystki jest rysunek, kolaż, grafika i malarstwo. Ewa Bińczyk jest już  uznaną artystką poza granicami kraju bowiem wystawiała już swoje prace w Belgii, Słowacji, Czechach, Chinach, Holandii, Szkocji i w Niemczech.

Prace Ewy Bińczyk łączy wspólny motyw figury człowieka lub zwierzęcia.

Artystka nazywa swe dzieła portretami nieoczywistymi bowiem prezentowane sylwetki i twarze są dla niej punktem wyjścia do snucia metafor czy fantazji dopełniających figurę centralną, skrywającą tajemnicę. Są to składowe ludzkiego życia wewnętrznego. 

Zwierzęta, przeważnie koty egzystują na prawach bóstwa bądź odrębnego bytu. Dzieła Ewy Bińczyk odnoszą się do egzystencji i styku świata kultury oraz świata natury.

 

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: