Chwile, które poruszają i wzruszają

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-08 06:00:00
Chwile, które poruszają i wzruszają
  • Foto: TV Gawex

Mury Szkoły Muzycznej przy ul. 3 Maja stanowiły wczoraj (07.11) scenerię dla niecodziennej konferencji prasowej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Samorządowe w VIII turnieju charytatywnym, którym główną bohaterką jest mała Zosia, aktualnie znajdująca się w klinice „Budzik” oraz 12-sto letni Bartek.

W tym roku Stowarzyszenie Samorządowe wprowadziło zmianę w turnieju. Wychodząc bowiem naprzeciw potrzebom i dostrzegając ogromną ilość dzieci potrzebujących pomocy Stowarzyszenie postanowiło zorganizować turniej dla dwóch rodzin aby pomoc docierała do jeszcze szerszej grupy osób.

Po raz ósmy zorganizowano turniej piłki siatkowej- turniej charytatywny. Ludzie dobrego serca obdarowują  fantami i organizowane są licytacje, z których uzyskiwane są środki finansowe w wysokości kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zrodziło to pomysł i decyzję na obdarowanie nie jednego ale dwojga dzieci w potrzebie.

Ta inicjatywa doprowadziła do tego, że 24 listopada w Hali Sportowej przy ul. Wiatracznej, o godz.10.00 rozpocznie się turniej charytatywny piłki siatkowej. Turniej rozegra 6 drużyn siatkarskich reprezentujących wysoki poziom. Efektem tych zmagań będzie pomoc dla Bartka Wrońskiego przebywającego wraz z mamą Małgosią i ojcem Andrzejem. Chłopiec będzie bohaterem kolejnej edycji turnieju.

Prezes Stowarzyszenia Samorządowego Krzysztof Lis, zachęcał gorąco do wzięcia udziału w przedsięwzięciu charytatywnym,  w dedykowanej dzieciom pomocy. Jak podkreślił, niezwykle ważnym jest dzielenie się naszą życzliwością, która pomaga tym którzy jej potrzebują.

Stowarzyszenie Samorządowe od wielu lat organizuje turnieje charytatywne. Pomoc dla Zosi i Bartka w ich trudnym życiu są darem niezwykłym, darem serca. 

Bartek choruje na chorobę genetyczną, postępującą objawiającą się zanikiem mięśni. Choroba rozwija się od 4-go roku życia. Najczęściej choroba pozwala na poruszanie się o własnych siłach do 9-go roku życia, później dziecko wymaga stałej i systematycznej opieki. Wiąże się to również z kosztowną i czasochłonną rehabilitacją.

Mama Bartka zaapelowała do wszystkich ludzi dobrej woli i serca o wsparcie, bowiem liczy się każda pomoc, każde wsparcie i dobroczynność. Bartek to 12-sto letni chłopiec o silnej motywacji podczas rehabilitacji. Choruje od 5-go roku życia.

Prezes Stowarzyszenia Samorządowego wspomniał o Zosi, która przebywa w klinice „Budzik”.

Jest duże prawdopodobieństwo, iż za rok wróci ona do Szczecinka bowiem jej sprawność jest coraz większa i bardzo realnym jest, że będzie mogła samodzielnie się poruszać.

Zosia na początku wakacji, 30 czerwca uległa wypadkowi drogowemu, w którym jadąc rowerkiem została potrącona przez samochód doznając wielu obrażeń ciała. Tylko szybka pomoc medyczna uchroniła dziewczynkę przed śmiercią.

Od czasu wypadku przebywa w śpiączce ale będąc w klinice „Budzik” poddana jest systematycznej rehabilitacji. Przebywa z nią od początku jej mama – Justyna.

Proces rehabilitacji jest bardzo kosztowny i znaczny jego koszt pokrywa Fundusz Zdrowia, który jednak niebawem przestanie wspierać finansowo proces. Szybka i wzmożona akcja charytatywna jest szansa dla Zosi do powrotu do zdrowia i prawidłowego funkcjonowania.

Wójt Gminy Szczecinek wyraził nadzieję, że turniej charytatywny pozwoli na szybszą poprawę zdrowia Zosi.

Prezes Stowarzyszenia powiadomił o uruchomieniu dwóch specjalnych kont bankowych, na które można wpłacać środki mogące pomóc Zosi. Zaapelował on o każdą pomoc (pieluchy, środki finansowe). W tej sprawie należy kontaktować się z Beatą Piątkiewicz, która z kolei powiadomiła o tym, że na stronie Stowarzyszenia Samorządowego podane są numery kont i sposobów kontaktowania się celem wspomożenia Zosi.

Prezes zaapelował o pomoc dla Bartka i Zosi i  uczestnictwie w turnieju 24 listopada. Poza licytacjami, wystarczy zakupić kawę, czy ciastko co również stanowić będzie dla dzieci pomoc.


 

Komentarze (2)

Gość 2019-11-08 09:48

Bardzo proszę o podanie adresu strony z numerami kont, do wpłat.

Dla Zosi 2019-11-08 09:57

Na jakiej stronie jest numer konta do wpłat dla Zosi???

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: