Starostwo przesuwa środki przeznaczone na kulturę

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-06 18:57:51
Starostwo przesuwa środki przeznaczone na kulturę
  • Foto: TV Gawex

Dokładnie ćwierć miliona, a nie jak dotychczas 620 000 zł, trafi w przyszłym roku z budżetu starostwa na konto Samorządowej Agencji Promocji i Kultury w Szczecinku. Władze powiatu pozostałe środki na działania kulturalne postanowiły przekazać, po równo, wszystkim gminom w naszym regionie.

Przyznawana każdemu samorządowi suma 50 000 zł nie jest kwotą ostateczną gdyż w przypadku pojawienia się zapotrzebowania na organizację dodatkowych przedsięwzięć, w budżecie wyasygnowano dodatkowe 120 000 zł rezerwy.

Jak podkreślił Piotr Rozmus, rzecznik prasowy Starosty Szczecineckiego, zasadność wprowadzonego rozwiązania była w latach poprzednich wielokrotnie podnoszona przez Komisję Budżetu i Finansów. Zdaniem radnych zasiadających w tym gremium, tak rozdysponowane środki pozwolą na ich efektywniejsze wykorzystanie m.in. poprzez zlikwidowanie bariery komunikacyjnej, która często utrudniała korzystanie z zajęć prowadzonych przez SAPiK.

Warto również dodać, że starostwo co roku przeznacza 1 200 000 zł na działalność szczecineckiego Centrum Edukacji Ekologicznej i Rewitalizacji Jezior, które także posiada bardzo bogatą ofertę kulturalno-edukacyjną.

Więcej na ten temat w dzisiejszym (06.11) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Komentarze (1)

WNUCZEK 2019-11-08 14:11

SUPER DECYZJA STAROSTWA

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: