Od 11 listopada bez wizy do USA

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-06 17:34:29
Od 11 listopada bez wizy do USA
  • Foto: PAP

Prezydent Andrzej Duda wygłosił oświadczenie, w którym poinformował, że został powiadomiony przez Georgette Mosbacher (Ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce), iż Biały Dom ogłosi komunikat, w którym podana zostanie do publicznej wiadomości informacja o tym, że Polska została przyjęta do programu bezwizowego.

Pani Ambasador w rozmowie z naszym Prezydentem ubolewała nad faktem, iż obietnice poprzednich prezydentów Georga Busha jak i Baracka Obamy dotyczące przyjęcia naszego kraju do państw, których wiza nie obowiązuje - nie zostały dotrzymane.

Prezydent  Donald Trump, który rok temu obiecał, że Polska zostanie przyjęta do programu ruchu bezwizowego do końca jego pierwszej kadencji – dotrzymał słowa.

W październiku Ambasada Stanów Zjednoczonych w Warszawie przekazała informację o tym, że w dniu 30.09.2019r. dopełnione zostały wszelkie warunki do udziału w programie Visa Waiwer pomiędzy Polską a USA. Resort bezpieczeństwa narodowego USA potwierdził informację o tym, że od 11 listopada obywatele Polski będą mogli podróżować do USA bez wiz. 

Podróż turystyczna i biznesowa do USA bez wiz na maksymalnie 90 dni będzie możliwa od 11 listopada. 

To niewątpliwie ważna dla naszych rodaków wiadomość bowiem aktywne uczestnictwo w misjach w ramach paktu NATO, jak również daleko posunięta współpraca na niwie gospodarczej, militarnej i ekonomicznej sprawiły, iż od wielu już lat wyczekiwaliśmy tego historycznego momentu.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: