Nie będzie powtórnego liczenia głosów. Stanisław Gawłowski senatorem z naszego okręgu

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-06 14:11:43
Nie będzie powtórnego liczenia głosów. Stanisław Gawłowski senatorem z naszego okręgu
  • Foto: TV Gawex

Znamy już wyrok Sądu Najwyższego dotyczący sygnalizowanej wcześniej, ewentualnej powtórki liczenia głosów w okręgu nr 100, czyli obejmującego nasz region (Powiaty Koszaliński, Sławieński i Szczecinecki oraz miasto Koszalin). Decyzją sędziów, podjętą na posiedzeniu niejawnym, wniosek złożony przez Prawo i Sprawiedliwość został uznany za bezzasadny. Tym samym potwierdzono, że uzyskany w naszym okręgu wyborczym mandat senatora należy do Stanisława Gawłowskiego.

Zdaniem sądu, we wniosku PiS zabrakło podstaw naruszenia prawa sformułowanych w Kodeksie wyborczym. Z uzasadnienia jasno wynika, że niewielka różnica w wynikach głosowania nie stanowi powodu do wszczęcia procedury ponownego przeliczania głosów.

Warto przypomnieć, że walka o jedyne przysługujące regionowi miejsce w izbie wyższej polskiego parlamentu trwała do ostatniej chwili, a o minimalnym zwycięstwie kandydata Demokracji Obywatelskiej zadecydowało nieco ponad 300 głosów. Na byłego wiceministra środowiska oddano 44 956 głosów. Drugi w wynikach Krzysztof Nieckarz z Prawa i Sprawiedliwości zgromadził 44 636 głosów a trzeci, niezależny Krzysztof Berezowski 43 933 głosy.

Komentarze (1)

nick 2019-11-07 15:38

A szkoda.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: