Powiatowe zawody tenisa stołowego w Szczecinku

• Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-05 19:26:49

Na Hali Lekkoatletycznej „Ślusarnia" nad jeziorem Trzesiecko, odbyły się dzisiaj (05 listopada) międzyszkolne zawody w drużynowych rozgrywkach tenisa stołowego dziewcząt i chłopców z klas siódmych i ósmych szkół podstawowych z powiatu Szczecinek..

Organizatorem zawodów było Starostwo Powiatowe i Szkoła Podstawowa nr 6 ze Szczecinka.

Jurorem był doświadczony sędzia, zawodnik i szkoleniowiec Andrzej Krawczyk. W zawodach wystartowało 8 szczecineckich szkół, z których wyłonionych zostało 16 drużyn.

Dla zwycięzców i reprezentowanych przez nich szkoły, organizatorzy przewidzieli nagrody, puchary i medale. Puchar za I miejsce w dzisiejszych zmaganiach otrzyma szkoła, której reprezentant stanął na najwyższym podium.

Walka na stołach była niezwykle emocjonująca i odbywała się w duchu koleżeńskiej rywalizacji. To budujące, że właśnie w Szczecinku rozegrane zostały zawody na szczeblu powiatowym, zwłaszcza iż tenis stołowy nie należy do prężnie rozwijających się dyscyplin sportowych.

O wysokim poziomie i niezwykłej rywalizacji świadczy fakt , iż po przewidywanym na godzinę 12.00 terminie zakończenia zawodów, jeszcze przed godziną 14.00 przy stołach stali ostatni zawodnicy z rakietami.

Ostatecznie spośród gladiatorów stołów pingpongowych wyłonieni zostali zwycięzcy.

Wśród dziewcząt:

- trzecie miejsce zajęła drużyna ze szkoły w Juchowie w składzie Oliwia Łabecka i Dominika Brzezińska,
- drugie miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Parsęcku – Katarzyna Kowalczyk I Malwina Zajączkowska,
- najwyższe miejsce na podium zajęły dziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Szczecinku w składzie Martyna Sałasińska I Hanna Foltyniewicz.

W grupie chłopców:

- I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Juchowie – Dawid Zając I Hubert Gościło. Na niższym stopniu podium stanęli reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 6 w Szczecinku w składzie Kacper Siatkowski I Łukasz Ułański.