Z odblaskiem bezpieczniej

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-05 19:00:18
Z odblaskiem bezpieczniej
  • Foto: TV Gawex

W kinie „Wolność" odbyła się dzisiaj (05.11) dedykowana dla dzieci ze szczecineckich szkół podstawowych, cykliczna, VI już gala „Z odblaskiem bezpieczniej", której inicjatorem i organizatorem jest Straż Miejska w Szczecinku. Ideą i mottem głównym akcji jest krzewienie i popularyzowanie noszenia odblaskowych elementów odzieży przez mieszkańców po zmroku.

Z odblaskiem bezpieczniej – to akcja, która prowadzona jest wśród najmłodszych od początku roku.

Dziś w kinie Wolność odbył się finał wszelkich działań prowadzonych w ramach tej inicjatywy. Tradycyjnie, wydarzenie to obfitowało w piosenki i tańce, a wszystko utrzymane w tematyce bezpieczeństwa na drogach.

Główną animatorką gali była – st.specjalista Straży Miejskiej w Szczecinku Paulina Peciak-Nazarewska, która w przystępny sposób wyjaśniała maluchom niuanse I meandry związane z bezpieczeństwem pieszego w ruchu drogowym I ulicznym.

Uczestnikami, jak co roku, są najmłodsi mieszkańcy Szczecinka, uczęszczający do miejscowych szkół podstawowych i przedszkoli. Funkcjonariusze starają się nauczyć dzieci i młodzież w jaki sposób powinni zachowywać się na drodze, aby pozostać bezpiecznymi.

Podkreślono, ze wzorce zachowań dzieci czerpane są z dorosłych, zatem warto poprawiając własne bezpieczeństwo zaszczepić w najmłodszych nawyk wyposażania się w elementy odblaskowe, które mogą uchronić nasze życie i zdrowie.

Działania edukacyjne trwają przez cały rok w szkołach podstawowych. Główny cel to uświadomienie najmłodszym w jaki sposób powinni zachowywać się na drodze, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie oraz innym użytkownikom. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczestniczą w zajęciach edukacyjnych, gdzie w przystępny sposób starają się przekazać dzieciom najważniejsze zasady ruchu drogowego. Stąd niezwykle ważna jest współpraca Straży Miejskiej z placówkami oświaty. 

W trakcie finału na scenie uczniowie z różnych szkół i sekcji wykazali swoje zaangażowanie poprzez przygotowanie repertuaru, którego tematem przewodnim były oczywiście odblask.

Nie zabrakło piosenek, tańców oraz pokazu mody, którego przesłaniem było to, że noszenie odblasków wcale nie jest obciachowe.

 


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: