"Dar serca" dla koszalińskiego hospicjum

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-05 11:06:41
"Dar serca" dla koszalińskiego hospicjum
  • Foto: Urząd Miejski w Bobolicach

1 listopada wolontariusze z gminy Bobolice włączyli się w akcję „Dar serca” organizowaną przez koszalińskie Hospicjum. Od godz. 9.30 do 13.30 grupa 39 wolontariuszy kwestowała na bobolickim cmentarzu komunalnym na rzecz Hospicjum im. Św. Maksymiliana Kolbego w Koszalinie. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów opieki paliatywnej, niefinansowanej przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Okres jesienny to czas zadumy, kiedy pochylamy się nad ludzkim cierpieniem i przemijaniem. W natłoku codzienności nie zastanawiamy się nad tym, ale to nie znaczy, nas to nie dotyczy. Boboliczanie i goście odwiedzający nasz cmentarz nie byli obojętni na los osób przebywających w Hospicjum. Chętnie wrzucali datki do puszek. Podczas akcji zebraliśmy 6.479,90 zł (więcej niż rok temu).

Wolontariuszom, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy. Dziękujemy za pomoc, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Niech każdy dobry uczynek, dobre słowo wraca do Was i daje Wam satysfakcję, ponieważ „w ofiarowaniu siebie najpiękniejsze jest to, że to, co do nas wraca jest zawsze lepsze od tego, co dajemy”.

Info: Jolanta Stępień / Centrum Wolontariatu przy MGOPS w Bobolicach


  • Foto: Urząd Miejski w Bobolicach

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: