Obwodnica zostanie otwarta w tym tygodniu

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-04 15:52:41
Obwodnica zostanie otwarta w tym tygodniu
  • Foto: TV Gawex

Co dalej z obwodnicą Szczecinka? To pytanie zadają sobie, już od od czasu ogłoszenia pierwszych poślizgów w realizacji przedsięwzięcia, nie tylko szczecinecczanie. Jak informowaliśmy niejednokrotnie na naszej antenie oraz w naszym serwisie, oddanie obiektu do użytku było kilkukrotnie przekładane. Zgodnie z zapewnieniami GDDKiA, miejską obwodnicą będziemy jednak mogli podróżować jeszcze w tym tygodniu.

Warto w tym miejscu podsumować fakty dot. największej inwestycji drogowej w naszym regionie. Całkowita wartość projektu to ponad 400 mln zł, z czego nieco ponad połowa pochodzi z unijnego dofinansowania. W ramach budowy, prócz dwupasmowego odcinka drogi w obie strony o długości dokładnie 11,98 km, powstały również 2 węzły drogowe („Szczecinek Środmieście” i „Szczecinek Wschód”), skrzyżowania jednopoziomowe, wiadukty, estakada, mosty, przepusty, kładka dla pieszych, oświetlenie, urządzenia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, a także drogi poprzeczne oraz dojazdowe.

Obwodnica omija miasto od strony wschodniej. W większości trasa zlokalizowana jest w pasie terenu pomiędzy granicą zabudowań miejskich a jeziorem Wielimie. Nowo wybudowany odcinek drogi ekspresowej S11 w przeważającej części przebiega wzdłuż istniejącej linii kolejowej Koszalin-Szczecinek, po jej wschodniej stronie.

Więcej na ten temat dziś w TV Gawex, w programie „Obwodnica na finiszu”.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: