Początek roku szkolnego to również nowy sezon w UKS Victoria

  • Adrian Wolanin
  • 2019-11-04 15:18:27
Początek roku szkolnego to również nowy sezon w UKS Victoria
  • Foto: Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel

Rozpoczął się nowy rok szkolny, a z nim nowe zajęcia i atrakcje organizowane przez UKS Victoria dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Szczecinku. Dzieci miały już możliwość wyjść do kina na seanse filmowe, uczestniczyć w szkoleniu na temat „Zdrowego odżywiania”; uczestniczyły również w zajęciach z jazdy konno w ośrodku jeździeckim „Lipowy Dwór”, gdzie oprócz samej jazdy mogły również nakarmić zwierzęta oraz miło spędzić czas przy ognisku.

Uczniowie uczestniczyli  w zawodach sportowych oraz w różnorodnych zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Dziewczęta z zespołu  cheerleaderek  biorą udział w zajęciach fitness, odbywają się również treningi z lekkiej atletyki, piłki nożnej i pływania na basenie miejskim.

To dopiero początek roku szkolnego, w którym na dzieci z SOSW czeka mnóstwo atrakcji tj. wycieczki, udział w zajęciach sportowych, wyjścia do kina, zajęcia w parku trampolin, wyjazdy na zawody regionalne i ogólnopolskie Olimpiad Specjalnych oraz wiele innych. Na koniec roku szkolnego dla najlepszych i najwytrwalszych zawodników zorganizowany zostanie obóz sportowy w Ustroniu Morskim.

Info: Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel


  • Foto: Katarzyna Wilczyńska i Paweł Czupiel

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: