VII Szczecineckie Zaduszki Jazzowe

  • Dariusz Czelewicz
  • 2019-11-04 14:10:51
VII Szczecineckie Zaduszki Jazzowe
  • Foto: TV Gawex

W swingującej oprawie odbyła się sobotnia (02.11) Msza Święta w kościele pw. Ducha Świętego w intencji zmarłych szczecineckich artystów. Muzyczne przedsięwzięcie oparte było o muzykę Gabrieli Blachy, która wraz z zespołem zakończyła Mszę wykonaniem „Modlitwy o pokój" skomponowanej przez jej ojca Norberta Blachę – zmarłego przed siedmioma laty.

Szczecineckie Towarzystwo Muzyczne było organizatorem VII już edycji Szczecineckich Zaduszek Jazzowych, których główną intencją było wspominanie tych, którzy zasłużyli się  dla lokalnego środowiska muzycznego, a których już nie ma wśród nas.

Pomysłodawcą muzycznej oprawy mszy był Marcin Jaczewski (prezes Szczecineckiego Towarzystwa Muzycznego), który podkreśla, ze nie muzyka jest najważniejsza ale pamięć, również ta modlitewna.

Szczecineckie muzyczne wspominanie zmarłych w swym założeniu nie ma jednak smutnego charakteru ale ma dawać nadzieję i harmonię, w myśl słów św. Augustyna: „kto dobrze śpiewa, modli się dwa razy". Muzyka jest modlitwą, która ma za zadanie pomoc tym, których już nie ma wśród nas, jak również nie dopuszczenie do zatarcia pamięci o nich.


 

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: