Pierwszolistopadowa kwesta na rzecz hospicjum [FOTO]

  • kg
  • 2019-11-01 14:23:36
Pierwszolistopadowa kwesta na rzecz hospicjum [FOTO]
  • Foto: TV Gawex

Stowarzyszenie Hospicjum im. Św. Franciszka z Asyżu w Szczecinku od 9 lat organizuje pierwszolistopadową kwestę na rzecz szczecineckiego Hospicjum. Tradycyjnie, jak co roku, zbiórka odbywa się na terenie szczecineckiej nekropolii w dniu Wszystkich Świętych. Kwesta prowadzona jest od 9 rano, przy każdej z pięciu bram wejściowych na Cmentarz Komunalny.

Tradycją stało się, iż datki zbierają strażacy, funkcjonariusze Straży Miejskiej, miejscowe zespoły ludowe, burmistrzowie, starości, wójtowie, sołtysi, a także podlegli im urzędnicy. Od lat w akcję zaangażowani są również radni Rady Miasta i Powiatu oraz pracownicy spółek miejskich. Kwestujących dzielnie wspierają wolontariusze – uczniowie szczecineckich szkół oraz harcerze.

1 listopada najwidoczniej polityka idzie na bok, gdyż na porannej „zmianie” ramię w ramię kwestowali burmistrz Daniel Rak wraz z wiceminister, Małgorzatą Golińską.

Zebrane podczas kwesty środki umożliwią funkcjonowanie i rozwój hospicjum.

W ubiegłych latach, odwiedzający cmentarz wrzucali do puszek w granicach od 40 do 60 tys. zł każdego roku. Natomiast w 2018 r. udało się zebrać rekordową sumę niemal równe 68 tys zł.

Widząc bardzo pozytywny odzew społeczny, jest duża szansa, że w tym roku uda się pobić chlubny rekord. Ostateczna suma, jaką tym razem zostanie wsparte hospicjum, znana będzie za kilka dni gdy wszystkie „szlachetne” grosiki zostaną dokładnie przeliczone. Całkowity dochód ze zbiórki zostanie przekazany na potrzeby szczecineckiego hospicjum.

Podobne zbiórki przeprowadzone są również na innych cmentarzach naszego powiatu.

Galeria zdjęć do artykułu

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: