Uważaj na paliwo kiepskiej jakości!

  • Adrian Wolanin
  • 2019-10-31 15:12:24
Uważaj na paliwo kiepskiej jakości!
  • Foto: TV Gawex

O potrzebie tankowania do swoich pojazdów paliwa najwyższej jakości nikogo nie trzeba przekonywać. Coraz bardziej precyzyjny oraz trudny i drogi w naprawach osprzęt w silnikach wymusza na nas większą świadomość i odpowiedzialność w tej materii. Nad jakością tego czym wypełniamy zbiorniki naszych aut od lat czuwa UOKiK, który wraz z lokalnymi Inspekcjami Handlowymi stale monitoruje rynek paliwowy, publikując pokontrolne raporty. Niestety, wyniki ostatnich pomiarów nie są optymistyczne dla naszego regionu.

Wedle danych, blisko 7% kontroli wykonanych w naszym województwie wykazało uchybienia w oferowanym paliwie. W najgorszej sytuacji są właściciele samochodów wyposażonych w silniki wysokoprężne, gdyż to właśnie popularnym dieslom tzw. chrzczony olej napędowy może zaszkodzić najbardziej. Nie oznacza to jednak, że benzyniaków problem paliwa niskiej jakości nie dotyczy - tutaj również mogą pojawić się komplikacje.

Niezwykle ważne jest aby problem dostrzec od razu, a w przypadku wątpliwości co do zalanego paliwa, pod żadnym pozorem nie kontynuować jazdy.

Na szczęście, na żadnej ze skontrolowanych w Szczecinku stacji nie stwierdzono nieprawidłowości. Z pełną listą podmiotów wziętych pod lupę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz wynikami dokonanych pomiarów można zapoznać się na stronie internetowej: https://www.uokik.gov.pl/kontrola_paliwa.php

Więcej na ten temat w dzisiejszym (31.10) serwisie informacyjnym Echa Dnia.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: