Lider tabeli przegrywa w Szczecinku

• Adrian Wolanin
  • 2019-10-27 10:08:08

Do niemałej sensacji doszło wczoraj (26.10) na Stadionie Miejskim im. Kazimierza Czesława Lisa. Liderująca rozgrywkom IV Ligi Zachodniopomorskiej Flota Świnoujście po raz pierwszy w tym sezonie, w 13. kolejce spotkań, doznała porażki ulegając 4:2 szczecineckiej ekipie MKP.

Wynik spotkania, za sprawą Pawła Iskry, otworzyli jednak w 29. minucie goście. Humory ekipie ze Świnoujścia szybko jednak zepsuł, a jakże, Mateusz Górny, wpisując się na listę strzelców zaledwie 6 minut później. Nasz super snajper nie poprzestał na jednym trafieniu, dokładając kolejnego gola w 43. minucie. Była była to już bramka nr 13 niekwestionowanego lidera ekipy znad Trzesiecka, którego w klasyfikacji najlepszych strzelców wyprzedzają tylko Damian Staniszewski (Flota Świnoujście - 18 goli), Kamil Wiśniewski (Vineta Wolin - 16 goli) oraz Wiktor Sawicki (Darłovia Darłowo - również 16 goli). Do przerwy MKP prowadziło więc 2:1.

W drugiej połowie prowadzenie gospodarzy utrzymywało się aż do 72. minuty, kiedy to na listę strzelców wpisał się najskuteczniejszy zawodnik ligi, wspomniany już Damian Staniszewski. O losach spotkania przesądził jednak dwukrotnie Mateusz Góra, drugi strzelec naszej drużyny. Dzięki dwóm udanym szarżom na bramkę rywala zdobył swoją 4-tą i 5-tą bramkę w tym sezonie, pewnie pieczętując zwycięstwo podopiecznych Zbigniewa Węglowskiego.

W ligowej tabeli drużyna Miejskiego Klubu Piłkarskiego zajmuje obecnie 11. pozycję. Na następne spotkanie nasi zawodnicy udadzą się do Szczecina, by w sobotę, 2 listopada, na stadionie przy ul. Topolowej rozegrać mecz z debiutującą w rozgrywkach ekipą Iskierki.