Corry Elzakers żegna się ze Szczecinkiem. Na szczęście, tylko oficjalnie

  • Adrian Wolanin
  • 2019-10-26 20:22:09
Corry Elzakers żegna się ze Szczecinkiem. Na szczęście, tylko oficjalnie
  • Foto: TV Gawex

Corry Elzakers, a właściwie Cornela Johanna, odbywa ostatnią oficjalną wizytę w Szczecinku jako przedstawicielka Fundacji Floriana z holenderskiego Bergen op Zoom. Wieloletnia szefowa organizacji wielokrotnie niosącej pomoc szczecinecczanom została pożegnana jak przystało na jednego z największych przyjaciół naszego miasta.

Okazją do licznych wspomnień oraz przede wszystkim podziękowań za ogrom pomocy była dzisiejsza (26.10), niezwykle wzruszająca uroczystość w CK Zamek, poprzedzona mszą święta w Kościele pw. św. Rozalii. Oprócz byłych i obecnych władz miasta oraz Szkoły Podstawowej nr 1, w spotkaniu wzięli udział przyjaciele 88-latki, zarówno polscy jak i holenderscy. O przyjemną atmosferę zadbali uczniowie popularnego „Adasia”, którzy przygotowali krótki program artystyczny, a także wieloletnia przyjaciółka bohaterki dzisiejszego dnia – Sonia – która na tę szczególną okazję skomponowała i wykonała chwytającą za serce piosenkę.

Jak podkreślił w swoim przemówieniu burmistrz Daniel Rak, Holenderka zawsze będzie więcej niż mile widzianym gościem Szczecinka.

Więcej na ten temat już wkrótce na antenie TV Gawex.

Dodaj komentarz

Aby kontynuować, proszę zaznaczyć pole poniżej: